| SKU | HH32D2MSHRB |
| Feature | HD, LED |
| Brand | Haier |
| Warranty Information | (Official) 4 Years Panel & 2 Years Spare Parts & Service Warranty |
Display |
|
|---|---|
| Display Size (Inches) | 32 |
| Resolution | 1366 x 768 |
| Display Type | DLED |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Viewing Angle | 178° / 178° |
| Contrast Ratio | 5000:1 |
Audio |
|
|---|---|
| Speaker Output | 2x (12W) |
| Sound Technology | Dolby Digital |
| Speaker Configuration | 2 Channel Stereo Speaker |
| Sound Modes | Standard, Movie, Music, Speech, User |
| Noise Reduction | Yes |
Smart Features |
|
|---|---|
| Screen Mirroring | Miracast |
Connectivity |
|
|---|---|
| HDMI Ports | 3x HDMI |
| USB Ports | 2x USB 2.0 |
| RF Input | 1 |
| Component In | 1 |
| VGA Port | 1 |
| Other Ports | PC Audio Input, Headphone |
Build and Design |
|
|---|---|
| Bezel Type | Slim Bezel |
| Dimensions (With Stand) | 716 x 464 x 181 (B x H x T) |
| Dimensions (Without Stand) | 716 x 430 x 84 (B x H x T) |
| Weight (With Stand) | 3.8 Kg |
| Weight (Without Stand) | 3.7 Kg |
Power and Energy |
|
|---|---|
| Power Consumption (Operational) | 48W |
| Power Consumption (Standby) | 0.5W |
| Voltage/Frequency | 100V~240V |
| Power Saving Modes | Sleep Time |
Additional Features |
|
|---|---|
| Remote Control | Yes |
| Picture Modes | Standard, Dynamic, Mild, Energy Saving, User |